тел.:+38 (0312) 63-05-44 
тел./факс:+38 (0312) 61-33-22

Ужгород - старовинне і вельми привабливе місто, розташоване на крайньому заході України, на самому кордоні зі Словаччиною. Недаремно його ще називають «українським вікном до Європи». Сюди приїздять помилуватися древньою архітектурою й історичними пам'ятками, красою Карпат, що видніються звідусіль, та екзотичними деревами у період цвітіння. Тисячі наших співгромадян та іноземців щороку відвідують наш край, щоб насолодитися його м'яким кліматом та цілющими мінеральними водами, неквапливим ритмом тутешнього життя та його багатоетнічними особливостями.  

Якщо ви вже потрапили до Ужгорода, то просто зобов'язані відвідати його визначні місця. І який би ви не обрали маршрут для знайомства з містом, він неодмінно приведе вас до яскравої будівлі -Закарпатської обласної філармонії, у минулому синагоги ортодоксальної громади євреїв-ашкеназі в Ужгороді. Споруду зведено у 1904 році за проектом архітекторів Дюли Паппа і Саболча Ференца (таку ж синагогу вони збудували і в столиці Австрії). Архітектурний ансамбль синагоги поєднав романтичний, візантійський та мавританський стилі, що було даниною тодішній європейській моді. За роки Другої світової війни єврейської громади в Ужгороді майже не залишилось. Змінилася і доля синагоги: у 1947 р. Радянська влада ухвалила рішення віддати це приміщення Міністерству культури СРСР, яке постановило розмістити в ньому Закарпатську обласну філармонію. Зараз тут знаходиться головна концертна зала краю з прекрасною акустикою, а особливою її цінністю є старий орган відомої чеської фірми «Riger Kloss».

 

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Закарпатську обласну філармонію створено у 1946 році. Перша концертна установа краю була покликана популяризувати кращі зразки світової музичної культури та розвивати професійне виконавське мистецтво на теренах Закарпаття. Першим директором філармонії був Тарумов З.З. А на базі установи розпочали роботу Закарпатський ансамбль пісні і танцю, симфонічний та духовий оркестри, естрадний ансамбль та кілька солістів.

На сцені філармонії у різний час виступали відомі музиканти та колективи, серед яких піаністи Е.Гілельс, В.Єресько, С.Ріхтер, В.Сєчкін, М.Сук, скрипалі А.Винокуров, Б.Которович, О.Криса, Д.Ойстрах, Л.Шутко, альтист Ю. Башмет, віолончелісти М.Ростропович, М.Чайковська, співаки О.Басистюк, Д.Гнатюк, Н.Матвієнко, Д.Петриненко, А.Солов'яненко, струнний квартет ім.О.Бородіна, Московський камерний оркестр, Державний російський оркестр народних інструментів ім.М.Осипова, Державний симфонічний оркестр Грузії, Братиславський симфонічний оркестр, хорова капела Мічиґанського університету тощо.

З 2008 року у Закарпатській філармонії успішно діє Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики ім.Н.Висіч, а з 2012 року - Міжнародний фестиваль «Музика без кордонів».

За свою 70-літню історію Закарпатська обласна філармонія була і залишається «рідною домівкою» для кращих творчих сил краю. На сьогодні тут успішно працюють:

- Камерно-інструментальний ансамбль «Угорські мелодії» (керівник - Діана Гавата), 
- Камерний оркестр (керівник - заслужений артист України Владислав Юрош),
- Духовий оркестр (керівник - заслужений артист України Володимир Співак),
- Симфонічний оркестр (диригент - заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько),
- Ансамбль "Закарпатські візерунки".


Солісти:

- народна артистка України Етелла ЧУПРИК (Котюк) (фортепіано),
- заслужений артист України Олександр САДВАРІЙ (тенор),
- лауреат міжнародних конкурсів Катерина ГАЖО (орган).

Великий концертний зал філармонії:
Кількість місць - 500


Музичні інструменти:
- рояль "Steinway & Sons",
- рояль "Petroff",
- орган "Riger Kloss",
- клавесин

 

Про нас

Адміністрація Ужгородської Філармонії

Адміністрація

Адміністративно - управлінський персонал,

Художній персонал,

Технічно - експлуатаційна служба

 

 

Інформація про адміністьрацію філармонії

Колективи Філармонії

Колективи

Симфонічний оркестр

Естрадно-духовий оркестр

Камерний оркестр

КІА "Угорські мелодії"

Ансамбль "Закарпатські візерунки"

Колективи Філармонії

Солісти Ужгородської Філармонії

Солісти

Олександр Садварій (тенор)

Катерина Гажо (орган)

Галина Гаврилко (вокал)

 

 

Інформація про солістів Ужгородської Філармонії

Наші контакти

Зелена енергетика Закарпаття - офіс

 Джерела Уж - адреса пл. Театральна, 10  м. Ужгород  Україна 88000
 Джерела Уж - електронна пошта mail@philarmonia.uz.ua
 Джерела Уж - телефон MTS +38 (0312) 63-05-44 
 Джерела Уж - телефон Kyivstar +38 (0312) 61-33-22 

 

 

Розробка сайтів Ужгород
Створення web-сайтів Ужгород
Copyright © 2019 Закарпатська обласна філармонія, пл. Театральна, 10  м. Ужгород, Закарпатська область,  Україна, 88000